Igorko

Igorko

Igorko

 

Pedagóg


Pod mojím vedením vyučujem v Art Pegase hru na bicie nástroje. V roku 2005 po prvýkrát v Senegale na študijnom pobyte. V 2007 študoval karnevalový rytmus Candombé v Uruguaji a tiež aj sambu v Brazílii. V roku 2008 opäť študijný pobyt v Senegale. V roku 2011, ďalej 2013 a 2018 Brazília a to Salvador da Bahia, Rio de Janeiro a v roku 2018 aj na karnevale v Sao Paulo odkiaľ má jeho bubnová show aj originálne kostýmy, ktoré priniesol na Slovensko. Ako prvý slovák som účinkoval na karnevale v bubeníckom srdci Brazílie v Salvadore da Bahia v roku 2011.

Založil som niekoľko hudobných zoskupení :

  • Afro Campana som prvým interpretom západoafrických rytmov na Slovensku.
  • Afro Campana & Friends je fúzia latino, jazzu a rytmiky.
  • CAMPANA BATUCADA zakladateľ a líder Prvej školy Samby na Slovensku, tiež aj držiteľka oficiálneho zápisu do Knihy slovenských rekordov, ako najväčší bubenícky orchester.

Učiteľ, dlhoročný pedagóg, lektor, tiež autor osnov pre výučbu perkusií na umeleckých školách v súborovej hre. Vedie pravidelné kurzy hry na tradičné africké bubny a brazílske bubny. Riaditeľ vlastného festivalu CAMPANA Fest, ktorý je organizovaný v spolupráci s mestom Nitre a je tiež záver kultúrneho leta. Spolupracuje s bubeníkmi svetového formátu a tí sú jeho každoroční hostia. So svojimi bubeníkmi účinkoval napr. v Dubaji, Qatare, Bahraine, Indii, Singapure, Maroku, Egypte… V Európe na festivaloch v Berlíne, Coburgu, Barcelone…